Historia Marty Zajęcia Marty Koszty Osiągnięcia Pomoc Potrzeby Sponsorzy Podziękowania Kontakt
Przekaż 1% podatku

Bieżące potrzeby

 

1.W tym roku kochani zbieramy pieniążki na rehabilitację 

Koszt miesięcznej rehabilitacji to kwota 3000 zł

2.W 2021 r.Martusia jest zapisana na 2 turnusy rehabilitacyjne czyli 4 tyg.intensywnej rehabilitacji

Koszt jednego turnusu to kwota 4.400 zł.razem 8.800 zł

3.Pragniemy również u Martusi rozpocząć leczenie padaczki  medyczną marihuaną ,która jest  sprowadzana na import docelowy.

Koszt miesięczny to kwota 3000 zł - 4000 zł

4.Jednakże Priorytetem na początku roku jest  kupno Martusi specjalistycznego  wózeka inwalidzkiego spacerowego Bingo firmy HOGGi  .Poprzedni wózek zepsół się i w sumie zużył miał już 5 lat i nie da się go naprawić. 

Koszt wózka to kwota 20.tyś zł z czego NFZ dopłaca kwotę 3 tyś zł.

Ze względu na mocne skrzywienie kręgosłupa wskazaniem zarówno lekarza ortopedy jak i rehabilitanta jest zastosowanie w  wózku  modułowego systemu do pozycjonowania  SPEX .

Dzięki takiej stabilizacji Marta będzie miała lepszy komfort siedzenia .

Odpowiednio wyprofilowane poduszki dostosowane tylko do Marty zapobiegną dalszemu postępującemu skrzywieniu kręgosłupa ,jak również skorygują miednicę i nóżki.

Stosując indywidualnie dobrany system SPEX  będzie miało pozytywny wpływ na postawę oraz zmniejszy ból przy siedzeniu spowodowany skrzywieniem kręgosłupa.

Koszt stabilizacji Marty w wózku przy użyciu SPEX to kwota 15 tyś zł

Bardzo, ale to bardzo prosimy o pomoc i wsparcie


Pragniemy, aby Martusia mogła w dalszym ciągu  walczyć z przeciwnościami losu ,mieć możliwość czynienia postępów w rozwoju fizycznym jak i umysłowym. Poprzez innowacyjne leczenie padaczki medyczną marihuaną mamy nadzieję ,że zmniejszą się ataki padaczki a tym samym  polepszy się rozwój umysłowy.

Padaczka bardzo mocno niszczy komórki mózgowe i coraz bardziej upośledza i zaburza pracę mózgu,dlatego przy padaczce lekoopornej jaką ma Martusia ten sposób leczenia daje nadzieję .

Jest udowodnione ,że marihuana medyczna potrafi na zawsze wyciszyć napady padaczki, jednak jest to w Polsce jeszcze mało popularne a koszty leczenia są bardzo wysokie.
Smile  Jeżeli los Martusi nie jest Państwu obojętny i zechcecie Państwo w jakikolwiek sposób pomóc Martusi w tak trudnym dzieciństwie i pokonywaniu niepełnosprawności zapraszamy do otworzenia zakładki  POMOC DLA MARTY

Są tam wszystkie informacje dotyczące dokonania wpłaty.Wszystkim bardzo dziękujemy za każdą nawet niewielką wpłatę przekazaną na subkonto fundacyjne Martusi, jak również za przekazanie 1% podatku rozliczając się za 2019 rok                                                            Rodzice
                                            Małgorzata i Stanisław Kozioł

        
ZA POMOC I OTWARTE DLA NAS SERCE Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJEMY.